SKYWAY

ośrodek lotniczy

Nasza załoga

W lotnictwie panuje przekonanie, że najważniejszym nauczycielem jest Twój pierwszy instruktor. To on, wykorzystując nabytą przez lata wiedzę, pokaże jak optymalnie zaplanować przelot, przeanalizować warunki pogodowe, wykonać poszczególne fazy lotu, przeprowadzić komunikację ze służbami naziemnymi i innymi statkami powietrznymi, itp. To jego zadaniem jest nauczyć Was poprawnego i bezpiecznego pilotażu! Poznajcie naszą doświadczoną załogę:

Marek

Jest pilotem z niezwykłą lotniczą przeszłością, o czym nie raz się przekonacieJ. Jest byłym pilotem wojskowym. Przez lata służby na rzecz obrony naszego kraju latał na myśliwcach typu MIG oraz samolotach transportowych jak np. Bryza. Posiada ogromne doświadczenie w szkoleniu uczniów-pilotów samolotowych. Choć prowadzenie szkoleń nie zawsze wiąże się z taką dawką emocji jak przekraczanie bariery dźwięku to możecie być pewni, że precyzja, którą wyniósł z lotnictwa wojskowego pozwalają zapanować nad najbardziej zaskakującą reakcją ucznia. Jego nalot na samolotach jest liczony w tysiącach godzin. Spokój i opanowanie jakim emanuje sprawia że każdy z Nas czuje się z nim bezpiecznie spędzając czas w powietrzu. Jednego można być pewnym – po lataniu z Markiem na przeloty, nawet bez odbiornika GPS nie zgubicie się w przestrzeni powietrznej.

Szymon

Szymon to nasz najmłodszy instruktor, ale na pewno nie w zakresie zdobytego już doświadczenia lotniczego. Posiada licencję pilota samolotowego liniowego ATPL i na co dzień wykonuje loty na dużych samolotach przewożąc pasażerów i towary w różne zakątki naszej kuli ziemnej. Jak każdy pilot posiadający tak wysokie uprawnienia może latać na samolotach wielosilnikowych oraz bez widoczności ziemi. Nieprzeceniona zaletą tego instruktora jest spokój i opanowanie w kabinie samolotu. A przygotowania przed lotem w jego wykonaniu, to już klasa mistrzów.. Przepisy lotu, meteorologia czy inne operacyjne aspektu lotu zostaną opanowane do perfekcji.

Piotr

Piotrek to z zawodu kontroler ruchu lotniczego, a w czasie wolnym lata prywatnymi samolotami  w najbardziej odległe zakątki świata jako pilot dyspozycyjny. Od lat pracuje na międzynarodowym lotnisku komunikacyjnym. Loty z nim w tak zwaną „przestrzeń kontrolowaną” czyli obszar, w którym lata się z Boeingami, Airbusami i innymi dużymi samolotami pasażerskimi niosą ze sobą ogromną dawkę informacji, których nie przeczytacie w żadnym lotniczym podręczniku a wierzcie nam – tam dzieje się dużo! Jest oazą spokoju i możemy Wam zagwarantować, że nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi. Dodatkowo posiada ogromne doświadczenie w lotach wg wskazań przyrządów czy na samolotach wielosilnikowych.

Michał

Nasz Michałek każdą wolną chwilę spędza w przestworzach.. zaczynając od Boeinga 737, przez loty biznesowe na mniejszych i większych samolotach, po nasze szkoleniowe Cessny. Posiada ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną, którą zdobył podczas setek godzin spędzonych jako pilot dyspozycyjny. No i zapewne nie ma lotniska w Europie, którego jeszcze nie odwiedził J Podobnie jak Piotrek posiada setki godzin spędzonych na lotach wg wskazań przyrządów, nierzadko w bardzo trudnych warunkach meteorologicznych. Nasi kursanci twierdzą że jak pogoda jest taka że ptaki chodzą po ziemi to Michał jeszcze lata J

Tomek

To jest gość! Zawodowo siedzi za sterami Boeinga 737 i możecie wybrać się z nim na wakacje, a po pracy zajmuje się lataniem dla przyjemności J Ma także uprawnienia Line Training Captain, a to znaczy że ciężko osiągnąć wyższy poziom. Dodatkowo bardzo dużą cześć swojego lotniczego życia spędził w aeroklubach w czasach kiedy latali tylko ci którzy mieli talent..  Tomek posiada mega duże doświadczenie na tych małych jak i dużych samolotach. Podobno lata nawet na drzwiach od hangaru, jeśli zajdzie taka potrzeba J

Piotrek

Piotrek nr 2 (bo mamy już Piotrka nr 1)  zawodowo pracuje jako kontroler ruchu lotniczego na jednym z obszarów zbliżania w Polsce. Prywatnie to pasjonat lotnictwa, lata wszystkim od szybowców po samoloty akrobacyjne, a ostatnio spróbował nawet skoków ze spadochronem. Prawdopodobnie po locie przegadacie jeszcze bardzo dużo godzin na ziemi bo to straszna gaduła lotnicza jest. Człowiek o  niesamowitej ilości wiedzy lotniczej zarówno tej książkowej jak i tej niepisanej.

Konrad

Tego gościa w pracy zapewne nie chcielibyście spotkać ;) Na co dzień lata w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Jest pilotem samolotowym i śmigłowcowym ze sporym doświadczeniem także na dużych śmigłowcach typu Mi-8. Posiada uprawnienia na loty na samolotach jedno- i wielosilnikowych co sprawia, że możliwe jest kontynuowanie z nim dalszej nauki w celu zdobycia licencji pilota zawodowego. Biegle mówi po angielsku. Z racji pracy w szeregach LPR często lata w przestrzeni „kontrolowanej” i nad aglomeracjami miejskimi przez co jest kopalnią wiedzy w tego typu operacjach lotniczych.

Witek

Witek podobnie jak Konrad był pilotem śmigłowcowym w wojsku. W chwili obecnej niesie pomoc ludziom pracując w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym jako pilot. To dzięki niemu śmigłowiec LPR-u ląduje w miejscach, które dla zwykłych pilotów byłyby nieosiągalne. To jednak nie koniec jego umiejętności J Posiada także licencję pilota samolotowego wraz z uprawnieniami instruktorskimi.  Może także pilotować samoloty  wielosilnikowe oraz wykonywać loty bez widoczności ziemi. Z Witkiem bardzo szybko można osiągnąć swój cel. A podczas lotów trasowych odwiedzisz lotniska w całej Polsce J  

FaLang translation system by Faboba