SKYWAY

ośrodek lotniczy

Nasza załoga

W lotnictwie panuje przekonanie, że najważniejszym nauczycielem jest Twój pierwszy instruktor. To on, wykorzystując nabytą przez lata wiedzę, pokaże jak optymalnie zaplanować przelot, przeanalizować warunki pogodowe, wykonać poszczególne fazy lotu, przeprowadzić komunikację ze służbami naziemnymi i innymi statkami powietrznymi, itp. To jego zadaniem jest nauczyć Was poprawnego i bezpiecznego pilotażu! Poznajcie naszą doświadczoną załogę:

Marek

Jest pilotem z niezwykłą lotniczą przeszłością, o czym nie raz się przekonacieJ. Jest byłym pilotem wojskowym. Przez lata służby na rzecz obrony naszego kraju latał na myśliwcach typu MIG oraz samolotach transportowych jak np. Bryza. Posiada ogromne doświadczenie w szkoleniu uczniów-pilotów samolotowych. Choć prowadzenie szkoleń nie zawsze wiąże się z taką dawką emocji jak przekraczanie bariery dźwięku to możecie być pewni, że precyzja, którą wyniósł z lotnictwa wojskowego pozwalają zapanować nad najbardziej zaskakującą reakcją ucznia. Jego nalot na samolotach jest liczony w tysiącach godzin. Spokój i opanowanie jakim emanuje sprawia że każdy z Nas czuje się z nim bezpiecznie spędzając czas w powietrzu. Jednego można być pewnym – po lataniu z Markiem na przeloty, nawet bez odbiornika GPS nie zgubicie się w przestrzeni powietrznej.

Konrad

Tego gościa w pracy zapewne nie chcielibyście spotkać ;) Na co dzień lata w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Jest pilotem samolotowym i śmigłowcowym ze sporym doświadczeniem także na dużych śmigłowcach typu Mi-8. Posiada uprawnienia na loty na samolotach jedno- i wielosilnikowych co sprawia, że możliwe jest kontynuowanie z nim dalszej nauki w celu zdobycia licencji pilota zawodowego. Biegle mówi po angielsku. Z racji pracy w szeregach LPR często lata w przestrzeni „kontrolowanej” i nad aglomeracjami miejskimi przez co jest kopalnią wiedzy w tego typu operacjach lotniczych.

Witek

Witek podobnie jak Konrad był pilotem śmigłowcowym w wojsku. W chwili obecnej niesie pomoc ludziom pracując w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym jako pilot. To dzięki niemu śmigłowiec LPR-u ląduje w miejscach, które dla zwykłych pilotów byłyby nieosiągalne. To jednak nie koniec jego umiejętności J Posiada także licencję pilota samolotowego wraz z uprawnieniami instruktorskimi.  Może także pilotować samoloty  wielosilnikowe oraz wykonywać loty bez widoczności ziemi. Z Witkiem bardzo szybko można osiągnąć swój cel. A podczas lotów trasowych odwiedzisz lotniska w całej Polsce J   

Szymon

Szymon to nasz najmłodszy instruktor, ale na pewno nie w zakresie zdobytego już doświadczenia lotniczego. Posiada licencję pilota samolotowego liniowego ATPL i na co dzień wykonuje loty na dużych samolotach przewożąc pasażerów i towary w różne zakątki naszej kuli ziemnej. Jak każdy pilot posiadający tak wysokie uprawnienia może latać na samolotach wielosilnikowych oraz bez widoczności ziemi. Nieprzeceniona zaletą tego instruktora jest spokój i opanowanie w kabinie samolotu. A przygotowania przed lotem w jego wykonaniu, to już klasa mistrzów.. Przepisy lotu, meteorologia czy inne operacyjne aspektu lotu zostaną opanowane do perfekcji.

Józef

Jest także emerytowanym pilotem wojskowym, podobnie jak reszta naszej załogi przez całe swoje życie jest związanym z lotnictwem. Ma jednak wyjątkową cechę.. Od lat pracuje na międzynarodowym lotnisku komunikacyjnym. Loty z nim w tak zwaną „przestrzeń kontrolowaną” czyli obszar, w którym lata się z Boeingami, Airbusami i innymi dużymi samolotami pasażerskimi niosą ze sobą ogromną dawkę informacji, których nie przeczytacie w żadnym lotniczym podręczniku a wierzcie nam – tam dzieje się dużo! Jest oazą spokoju i możemy Wam zagwarantować, że nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi.